OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ RODZINY / 26.12.2021 A.D./

1.Dzisiaj drugi dzień świąt w liturgii święto Świętej Rodziny. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Modlimy się w intencji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Wydziału Teologicznego w Szczecinie.

2.Poniedziałek / 27 grudnia/, święto Świętego Jana Ewangelisty, po Mszy Świętej poświęcimy wino Świętego Jana.

3.Wtorek, święto Młodzianków z Betlejem. Dzień modlitwy za dzieci, szczególnie te zagrożone, już od poczęcia i comiesięczne nabożeństwo do Błogosławionego Jerzego Matulewicza z oddaniem czci jego relikwii.

4.Środa, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. Czwartek, po Mszy Świętej wieczornej adoracja Najświętszego sakramentu do Apelu Jasnogórskiego.

6.Piątek, 31 grudnia ostatni dzień roku kalendarzowego, Msza Święta i nabożeństwo dziękczynno – błagalne tradycyjnie o godzinie 16.00. Nie ma Mszy Świętej o godzinie 15.00

7.Sobota, Nowy Rok, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Msze Święte jak w niedziele, nie ma tylko Mszy Świętej o godzinie 8.00. Po Mszy Świętej o godzinie 14.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja zakończone wspólnotowym różańcem przed 18.00 i Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, zmiana tajemnic Żywego Różańca.

8.Uroczystość Objawienia Pańskiego, Trzech Króli, Msze jak w niedziele. Na każdej Mszy Świętej poświęcenie kredy, kadzidła i wody. Orszak Trzech Króli wyruszy o godzinie 13.30 z parkingu przy stadionie.

9.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, nowego miesięcznika Święty Jerzy, Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Miłujcie się.

10.Solenizantom i Jubilatom składamy najpiękniejsze życzenia. Bóg zapłać za ofiary, życzliwość i dobro, oraz za wszelka pomoc.

Ksiądz Kanonik Wacław Nowak – Proboszcz

Udostępnij: