OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU / 03.04.2022 A.D./

1.Rozpoczynamy nasze bezpośrednie przygotowanie do świąt Wielkanocnych, poprzez święte rekolekcje. Witamy w naszej parafii Ojca Rekolekcjonistę Szymona Kulę, który poprowadzi nas przez wszystkie dni wyciszenia, refleksji i zadumy. Msze Święte z nauka rekolekcyjną w poniedziałek , wtorek, środę o godzinie 7.00, 10.00, 17.00, 18.30. Codziennie okazja spowiedzi świętej.

2.Dzisiaj o godzinie 17.45 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

3.Czwartek modlitwa za powołanych i o powołania, po Mszy Świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny Apelu Jasnogórskiego.

4.Piątek, Koronka i Msza Święta w Godzinie Miłosierdzia / od 15.00 do 16.00 /. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci o godzinie 17.00 i dla młodzieży i dorosłych o godzinie 18.00.

5.Sobota, wyjazd do Górki Klasztornej o godzinie. 8.30 na Misterium Męki Pańskiej, w drodze sanktuarium w Skrzatuszu.

6.Polecamy prasę katolicką : Święty Jerzy, Niedziela, Gość Niedzielny i książki religijne.

7.Zbieramy artykuły do paczek na Ukrainę, składamy je do kosza przy wyjściu z kościoła. W Wielką Sobotę podczas poświęcenia pokarmów wracamy do tradycji dzielenia się z biedniejszymi poprzez dar ze święconki, który składać będziemy do kosza przy ambonie.

8.Dar serca na kwiaty do Bożego Grobu składamy do skarbony na stoliku z prasą, jałmużnę wielkopostną do skarbonki na filarze. Pamiętajmy o świecy caritas na stół wielkanocny.

9.Najbliższa niedziela, to Niedziela Palmowa, będzie możliwość zaopatrzenia się w palmę przygotowaną przez Panie z Żywego Różańca.

10. Solenizantom i Jubilatom niech Jezus Chrystus błogosławi, a Matka Najświętsza niech się nimi opiekuje. Bóg zapłać za ofiary na nasze Seminarium Duchowne, na kościół i parafię, na kwiaty do grobu Jezusa i za wszystko dobro czynione z myślą o bliźnim.

Ksiądz Kanonik Wacław Nowak
Proboszcz

Udostępnij: