OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU / 27. 03. 2022 A.D./

1.Czwarta niedziela Wielkiego Postu nosi nazwę niedzieli radości,, Laetare”.

2.Dzisiaj zapraszamy o godzinie 17.45 na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym i adoracją Najświętszego Sakramentu.

3.Wtorek, po Mszy Świętej wieczornej Krąg Biblijny.

4.Środa, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5.Czwartek, po Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny Apelu Jasnogórskiego. Dzień modlitw za powołanych i o powołania.

6.Pierwszy piątek miesiąca, rano Ksiądz Proboszcz odwiedzi chorych i starszych z posługą kapłańską. W Godzinie Miłosierdzia o 15.00 Msza Święta z Koronką i spotkanie wdów konsekrowanych. Droga krzyżowa z rozważaniami dla dzieci o godzinie 17.00 i z rozważaniami dla dorosłych o godzinie 18.00. Msza Święta wieczorna, wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa z nabożeństwem pierwszopiątkowym. O godzinie 20.00 spod kościoła wzruszy ekstremalna droga krzyżowa z Goleniowa do Maszewa . Starym nasypem kolejowym.

7. Pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy Świętej o godzinie 7.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna adoracja. W czasie adoracji o godzinie 9.00 modlitwa różańcowa do Boga Ojca w intencjach papieża Franciszka. Wspólnotowy różaniec o godzinie 18.00 i Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi Panny z udziałem wspólnot: Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, Szkaplerz i Różańcowej. Po Eucharystii zmiana tajemnic różańca. Rano Ksiądz Marek odwiedzi chorych z posługą kapłańską.

8.Modlitwa o pokój, koncert pasyjny zespołu Per Di niedziela 3 kwietnia o godzinie 16.30, połączony z Gorzkimi Żalami.

9.W najbliższą niedzielę 3 kwietnia rozpoczniemy nasze bezpośrednie przygotowanie do świąt Zmartwychwstania, poprzez rekolekcje. W niedzielę na wszystkich Mszach Świętych nauka rekolekcyjna. Prosimy o modlitwę w tej intencji o dar Ducha Świętego na te ważne dni. Poniedziałek, wtorek, środa : Msza Święta z nauką rekolekcyjną o godzinie 7.00, 10.00, 17.00, 18.30. Spowiedź codziennie.

10.Polecamy prasę katolicką: nowy numer Świętego Jerzego, Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Królowa Różańca, i świece caritas. Przy wyjściu z kościoła do skarbony można złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu. Solenizantom i Jubilatom składamy życzenia obfitości Bożego Błogosławieństwa. Za ofiary na potrzeby parafii i na Seminarium Duchowego pięknie dziękujemy.

Ksiądz Kanonik Proboszcz
Wacław Nowak

Udostępnij: