OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 3 NIEDZIELA ADWENTU / 12.12.2021 A.D. /

1.Dzisiaj 3 niedzielę Adwentu rozpoczynamy nasze święte rekolekcje. Witamy w parafii Ojca Rekolekcjonistę.
Porządek rekolekcji następujący: w poniedziałek, wtorek, środę:
6.00 – Roraty z nauką rekolekcyjną 10.00 – Msza Święta z nauką rekolekcyjną 17.00 – Roraty dla dzieci i młodzieży z nauką rekolekcyjną 18.30 – Msza Święta z nauką rekolekcyjną
Program spowiedzi rekolekcyjnej : 6.00 – 7.00, 9.30 – 10.30, 17.00 – 19.00 Przez trzy dni poniedziałek, wtorek, środa – kapłani będą pełnić dyżur w konfesjonale. Prosimy o gorącą modlitwę w dni rekolekcyjne, by Duch Święty ożywił naszą wiarę.

2.Poniedziałek, 40 rocznica ogłoszenia stanu wojennego w Polsce, modlimy się za bohaterów tamtego czasu ofiary tamtych dni. Po Mszy świętej wieczornej różaniec do Matki Bożej Róży Duchownej w intencji osób Bogu poświęconych. Wspomnienie Świętej Łucji.

3.Wtorek, 14 grudnia, dzień liturgicznego wspomnienia Świętego Jana od Krzyża, 35 rocznica święceń kapłańskich Księdza Proboszcza. Zapraszamy na Eucharystię wieczorną, jako dziękczynną za dar kapłaństwa.

4.Środa, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5.Czwartek, po Mszy Świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny Apelu Jasnogórskiego.

6.W piątek Msza Święta z Koronką w Godzinie Miłosierdzia o 15.00.

7.W poświęcony opłatek zaopatrujemy się w zakrystii. Świece Caritas nabywamy przy wyjściu z kościoła.

8.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, naszego miesięcznika Święty Jerzy i innej wyłożonej na stolikach przy wyjściu z kościoła.

9. Jubilatom i Solenizantom życzymy od ołtarza Bożego Błogosławieństwa. Za dobro, życzliwość i ofiary także te złożone na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać.

 

Ksiądz Kanonik Wacław Nowak Proboszcz

Udostępnij: