OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 1 NIEDZIELA ADWENTU / 28.11.2021 A.D.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 1 NIEDZIELA ADWENTU / 28.11.2021 A.D.

1.Rozpoczynamy Adwent – czas oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa, Zbawiciela w święta Bożego Narodzenia i na końcu czasów. Rekolekcji 3 Niedziela Adwentu.

2.W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
Wtorek – / 30.11./ – Św. Andrzeja, apostoła
Piątek – / 03.12. / – Św. Franciszka Ksawerego prezbitera
Sobota – / 04.12. / – Św. Barbary dz m

3.Roraty – Msza Święta ku czci Najświętszej Maryi Panny w dni powszednie od poniedziałku do soboty o godzinie 6.00. Lampiony można nabyć przy wyjściu z kościoła.

4.Pierwszy wtorek miesiąca, o godzinie 18.30 Msza Święta z wypominkami rocznymi za zmarłych. Kartki wypominkowe na stoliku z prasą.

5.Środa, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji próśb i podziękowań.

6.W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca: Pierwszy czwartek modlitwa za powołanych i o powołania. Msza Święta z ministrantami, lektorami i ich rodzicami. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00 Pierwszy piątek, Msza Święta z Koronką w Godzinie Miłosierdzia o 15.00 i spotkanie wdów konsekrowanych. Msza Święta wieczorna o godzinie 18.30 ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i nabożeństwo pierwszego piątku. Ksiądz Proboszcz odwiedzi chorych. Pierwsza sobota, adoracja Najświętszego Sakramentu, po Mszy Świętej o godzinie 6.00 i całodzienna adoracja. Korzystajmy z tej formy osobistej modlitwy. Jezus czeka na Ciebie cały dzień. Msza Święta o godzinie 18.30 wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, ze szczególnym udziałem grup modlitewnych. Po Mszy Świętej zmiana tajemnic Żywego Różańca. Zapraszamy tych, którzy chcieliby podjąć duchową adopcję. Wspólnotowy różaniec o godzinie 18.00. Ksiądz Marek odwiedzi chorych.

7.Wracamy do codziennego różańca o godzinie 18.00.

8. Świece caritas na stoliku z prasą. Poświęcony opłatek w zakrystii po Mszach Świętych.

9.Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, książki religijnej dostępnej w naszej świątyni.

10.Solenizantom i Jubilatom składamy od ołtarza najpiękniejsze życzenia. Za dobro, życzliwość, ofiary, dziękujemy.

Ksiądz Kanonik Wacław Nowak Proboszcz

Udostępnij: