OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 5 NIEDZIELĘ WIEKIEGO POSTU/ 21.03.2021A.D./

1.Rozpoczynamy nasze bezpośrednie przygotowanie do świąt Wielkanocnych, poprzez święte rekolekcje. Witamy w parafii Ojca Rekolekcjonistę, który poprowadzi nas przez wszystkie dni wyciszenia, refleksji i zadumy. Msze Święte w poniedziałek, wtorek, środę w następującym porządku: 7.00 ; 10.00 ; 17.00 ; 18.30; Codziennie okazja do spowiedzi świętej.

2.Dzisiaj o godzinie 17.45 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjne.

3.W czwartek, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego /25 marca/. Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze Święte o godzinie 7.00; 10.00; 18.30. W ten dzień o godzinie 18.00 różaniec w intencji o świętość życia. Msza Święta o godzinie 18.30 – Bez prądu za życiem od poczęcia do naturalnej śmierci. Po Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu do Apelu Jasnogórskiego.

4.W piątek Koronka, Msza Święta i Droga Krzyżowa o godzinie o 15.00. / Godzinie Miłosierdzia /. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci o godzinie 17.00 i dla młodzieży i dorosłych o godzinie 18.00

5.W sobotę 27 marca o godzinie 12.00 Msza Święta w intencji dzieci, młodzieży, i osób dorosłych dotkniętych niepełnosprawnością intelektualną, ich rodzin, i przyjaciół.

6.Polecamy prasę katolicką: Święty Jerzy, Niedziela, Gość Niedzielny, Królowa Różańca.

7.Zbieramy artykuły spożywcze z dłuższym terminem ważności, dla tych którzy bardziej ich potrzebuję niż my. Dar serca na kwiaty do Bożego Grobu składamy do skarbony na stoliku przy wyjściu z kościoła. Pamiętajmy o jałmużnie wielkopostnej.

8.Zapraszamy do akcji CARITAS, świeca na stole wielkanocnych.

9.Najbliższa niedziela to Niedziela Palmowa, będzie możliwość zaopatrzenia się w palmę, składając ofiarę. Ideą tych zrobionych palm jest pomoc misjom.

10.Solenizantom i jubilatom niech Jezus Chrystus obficie Błogosławi, a Matka Najświętsza niech nimi się
opiekuje. Bóg zapłać za ofiary na Seminarium Duchowne, na kościół i parafię, na kwiaty do Bożego Grobu.

Ksiądz Kanonik Wacław Nowak

Proboszcz

Udostępnij: