OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU / 21. 02.2021 A.D. /

1.Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 17.45. Dzisiaj ofiarujemy je w intencji o trzeźwość naszego narodu, kończąc tydzień modlitw w tej intencji.

2.W poniedziałek, comiesięczna modlitwa za wstawiennictwem Świętego Jana Pawła II z oddaniem czci jego relikwiom 18.30.

3.W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i comiesięczna modlitwa za wstawiennictwem Świętego Jerzego patrona parafii i opiekuna miasta z oddaniem czci ikonie z Syrii.

4.W czwartek modlimy się za tych, którzy poszli i pójdą za Jezusem służyć w Jego świętym Kościele. Po Mszy Świętej wieczornej, wystawienie Najświętszego Sakramentu do godziny Apelu Jasnogórskiego.

5.W piątek o godzinie 15.00 Msza Święta, Koronka do Miłosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek dla dzieci o godzinie 17.00, dla młodzieży i dorosłych o godzinie 18.00

6.Najbliższa niedziela, 2 Wielkiego Postu, to niedziela pomocy Kościołowi w świecie. Dzień modlitwy, postu, solidarności z misjonarzami. Zbiórka do puszek na Dzieło Pomocy ,,Ad Gentes’’.

7.Polecamy prasę katolicką: Niedziela, Gość Niedzielny, Miłujcie się.

8.Przez cały okres Wielkiego Postu przy wyjściu z kościoła można złożyć do specjalnej skarbony dar serca, ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu. Jałmużnę wielkopostną składamy do skarbony na filarze.

9.Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy V Niedzielę Wielkiego Postu tj. 21 marca.

10.Jubilatom i Solenizantom życzymy Bożego Błogosławieństwa. Za ofiary złożone na Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne, na nasz kościół i parafię , na Msze Święte z głębi serca mówimy Bóg zapłać.

Ksiądz Kanonik Wacław Nowak
Proboszcz

Udostępnij: