OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU / 01.03.2020A.D.

1.Dzisiaj 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, chcemy o nich pamiętać, za ich życie dziękować i otoczyć ich naszą modlitwą.

2. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.17.45

3.Pierwszy poniedziałek miesiąca, po Mszy Świętej wieczornej modlitwa za dzieci nienarodzone w wyniku aborcji, poronienia, urodzone martwe, utracone bez chrztu św. za ich rodziców rodziny.

4.Pierwszy wtorek miesiąca, o godzinie 18.30 Msza Święta za zmarłych z wypominkami rocznymi. Kartki na stoliku z prasą.

5.Środa, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6.Pierwszy czwartek miesiąca, szczególna modlitwa o nowe i święte powołania. Po Mszy Świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21, zakończona odśpiewaniem w łączności z Jasną Górą Apelu.

5.Pierwszy piątek miesiąca, rano Ksiądz Proboszcz odwiedzi chorych i starszych z posługą kapłańską. W Godzinie Miłosierdzia/ o godzinie 15.00 / Msza Święta z Koronką do Miłosierdzia Bożego. Droga Krzyżowej dla dzieci o godzinie 17.00. Droga Krzyżowa dla dorosłych o godzinie 18.00 Msza Święta wynagradzająca Najś. Sercu Pana Jezusa z nabożeństwem pierwszopiątkowych, a po niej różaniec do 7 Boleści Matki Bożej.

6.Pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy Świętej o godzinie 7.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna adoracja.Wspólnotowy różaniec o godzinie 18.00 i Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi Panny z udziałem wspólnot: Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, Szkaplerznej i Różańcowej. Po Eucharystii zmiana tajemnic różańca. Rano Ksiądz Proboszcz i Ksiądz Paweł odwiedzą chorych w posługą kapłańską.

7.Rekolekcje WIELKOPOSTNE w 5 NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU 29 marca w tzw. niedzielę czarną, na którą fioletowym materiałem zakryjemy wizerunek Chrystusa na krzyżu. Odsłonimy po nabożeństwie Wielkiego Piątku.

8.Solenizantom i jubilatom niech Bóg obficie błogosławi. Dziękujemy za dobro, za ofiary: na nasze Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne, na kwiaty do Bożego Grobu, na kościół i parafię. Jezus Chrystus niech każdej i każdemu z Was błogosławi i strzeże w czasie Wielkiego Postu. Bóg zapłać.

Ksiądz Kanonik Proboszcz

Wacław Nowak

Udostępnij: