Pielgrzymka do Portugalii i Santiago de Compostela 10 dni / 09 nocy, 11-20.09.23

Dzień 1 Poniedziałek, 11 wrzesień 2023, Lotnisko Lizbona – Transfer do Fatimy, nocleg w Fatimie

Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki w kościele pw. Św. Jerzego w Goleniowie o godz. 11:00, o godz. 12:00 wyjazd na lotnisko w Berlinie. Godz. 17:15 wylot do Lizbony (check in 15h15). Przylot do Lizbony o godz. 19:55. Spotkanie z przewodniczka. Transfer do Fatimy (4 noclegi),
kolacja, Kolacja w restauracji hotelowej lub dinner box. Nocleg.

Dzień 2 Wtorek, 12 wrzesień 2023, Fatima – Aljustrel ; Valinhos – Tomar – Fatima, nocleg w Fatimie 07:00 Msza św. w Fatimie (miejsce do uzgodnienia). Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej: Bazyliki, Kaplicy Objawień, Bazyliki Trójcy Przenajświętszej, pomnika św. Jana Pawła II; Przejście Drogą Krzyżową, a następnie udamy się do wioski Aljustrel miejsca urodzenia Pastuszków. Przejazd do miejscowości Tomar, tam zwiedzanie zespołu klasztornego Convento do Cristo, założonego przez Zakon Rycerzy Chrystusowych, dawnych Templariuszy. W okolicy Tomar znajduje się słynny Akwedukt z Tomar (Aqueduto dos Pegões Altos, XVII wiek, ok 6 km długości). Powstał on na celu dostarczanie wody do Zakonu Chrystusa. Czas wolny na zakupy i spacer po historycznym centrum miasta. Powrót do hotelu, kolacja. 21h30 Udział w uroczystej modlitwie różańcowej. Nocleg.

Dzień 3 Środa, 13 wrzesień 2023, Fatima – Nazare – Fatima, nocleg w Fatimie Uroczysta Msza św. na placu. o godz 10h00 (czas trwania ok. 2h30, Msza koncelebrowana). Po Mszy udamy się do jednej z najstarszych wiosek rybackich Nazare. Odwiedzimy kościół Matki Boskiej z Nazare. Przewidziany odpoczynek na plaży oraz zakup pamiątek. Powrót do hotelu, kolacja. 21h30 Udział w modlitwie różańcowej. Nocleg.

Dzień 4 Czwartek, 14 wrzesień 2023, Fatima – Santarém – Obidos – Alcobaça – Fatima, nocleg w Fatimie 07:00 Msza św. w Fatimie (miejsce do uzgodnienia). Śniadanie. Przejazd do Santarém. Nawiedzenie Kosciol Santo Estêvão gdzie obecnie znajduje sie sanktuarium Santuário do Santíssimo Milagre de Santarém (ewentualnie tu można zaplanować Msze Sw.). Cud Eucharystyczny w Santarem wydarzył się w 1247 roku. Pewna kobieta udała się do wróżki z prośbą o „lekarstwo" na mężowską niewierność. Jako zapłaty za „cudowny" specyfik wróżbitka zażądała poświęconej Hostii, którą zamierzała sprofanować w satanistycznym rytuale. Następnie udamy się do miasteczka ślubów – Obidos. Odbędziemy spacer średniowiecznymi uliczkami miasta, odwiedzimy kaplice królewska oraz skosztujemy słynnych wiśniowych likierów. Na koniec zatrzymamy sie miejscowości Alcobaça, zwiedzanie klasztoru Cystersów “ Mosteiro Santa Maria da Alcobaça “. Powrót do hotelu, kolacja. 21h30 Udział w modlitwie różańcowej. Nocleg.

Dzień 5 Piątek, 15 września 2023, Fatima – Coimbra – Sanktuarium Sameiro, nocleg w okolicy Bragi ( 4 noclegi o okolicy Bragi ) 07:00 Msza św. w Fatimie (miejsce do uzgodnienia). Śniadanie. Po południu udamy sie Coimbry, miasta akademickiego. Znajduje się tam najstarszy uniwersytet w
kraju. Zwiedzimy Katedrę i kościół św. Krzyża. Zobaczymy miejsca związane z życiem Siostry Łucji. Grupa będzie zwiedzać Muzeum Siostry Lucji (płatność na miejscu) Czas wolny. Po południu przejazd do Sanktuarium Matki Bożej Sameiro (lub Sanktuarium Sameiro i Niepokalane Poczęcie Mount Sameiro), jednego z największych ośrodków kultu maryjnego w Portugalii, tuż po sanktuarium w Fatimie i Sanktuarium Matki Sovereign. Przed przednią częścią świątyni są imponujące i szerokie schody, na szczycie których są dwa wysokie filary zwieńczone wizerunkiem Maryi Panny i Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Bragi (3 noclegi), kolacja i nocleg.

Dzień 6 Sobota, 16 wrzesień 2023 Sameiro- Porto –Sameiro, nocleg w okolicy Bragi Msza św w Sanktuarium Sameiro. Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do jednego z najstarszych i najpiękniejszych miast północnej Portugalii, do Porto. Zwiedzanie miasta: dzielnica Ribeira, podziwiana w trakcie rejsu po rzece Douro, możliwość zwiedzenia piwnic winnych wraz z degustacją i mini rejs po rzece Douro. Spacer uliczkami miasta, aleje Aliados, przepiękny dworzec St. Bento, dzielnica uniwersytecka, Wieża Duchownych – Torre dos Clerigos. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7 Niedziela, 17 wrzesień 2023 Santiago de Compostela, nocleg w okolicy Bragi Śniadanie, przejazd do Santiago de Compostela (roznica czasowa +1h), najbardziej znany hiszpański ośrodek kultu i cel pielgrzymek. Katedra w Santiago de Compostela stanowi sanktuarium św. Jakuba i znajduje sie na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Tam planowana prywatna Msza Sw (w lokalnym kosciele lub klasztorze lub koncelebrowana Msza Sw w katedrze) 12:00 (czasu hiszpanskiego). Zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem historycznego centrum miast. Czas wolny na zakupy. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8 Poniedzialek, 18 wrzesień 2023, Sanktuarium Bom Jesus –Sintra – Cabo da Roca – Estoril ; Cascais, nocleg w okolicy Lizbony Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Na początku nawiedzimy Sanktuarium Dobrego Jezusa na Górze, tam planowana prywatna Msza Św. i zwiedzanie terenu Sanktuarium. Przejazd do miejscowości Sintra – letniej siedziby królów portugalskich. Możliwość zwiedzania Pałacu Narodowego. Następnie udamy sie na najdalej na zachód wysunięty przylądek kontynentu europejskiego Przylądek Skały “Cabo da Roca”. Na koniec panoramiczne zwiedzanie Estoril  Cascais– dwa malownicze kurorty w okolicy Lizbony. Przyjazd do hotelu w okolicy Lizbony (2 noclegi). Zakwaterowanie. Kolacja i nocleg.

Dzień 9 Wtorek, 19 wrzesień 2023 Lizbona, nocleg w okolicy Lizbony Śniadanie. Przejazd do centrum Lizbony. Na początku odkryjemy XVI wieczna dzielnice Belem gdzie znajduje się kościoła św. Hieronima, panoramiczny przejazd dzielnicą Belem: wieża strażnicza, pomnik odkrywców. Spacer do najstarszej części miasta – Alfamy, tam zwiedzanie Katedry, Kościoła św. Antoniego (tu planowana Msza św. o godz. 15:00), Tarasu św. Wincentego (punkt widokowy) z przerwą na kawę. W kolejności: trawers do dzielnicy Baixa, zwiedzanie Praça do Rossio, kościół św. Dominika, Praça dos Restauradores z Aleją Wolności. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

Dzień 10 Środa, 20 wrzesień 2023 Transfer na lotnisko w Lizbonie Śniadanie w formie breakfast box. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Check in 06h00. Wylot do Berlina o godz. 08h00.

CENA: 1800 PLN i 850 Euro

Cena obejmuje:
przelot liniami TP ( linie portugalskie ) na trasie – Berlin – Lizbona – Berlin, transfer autokarem
Goleniów – Berlin – Goleniów
nocleg w hotelach 3/4* ( pokoje dwuosobowe, dopłata do pokoju jednoosobowego – 280 EUR/os.)
9 obiadokolacji w hotelach
napoje do posiłku w hotelach ( woda i 1/4 l wina )
autokar i opieka pilota polskojęzycznego podczas trwania pielgrzymki
lokalny przewodnik w Santiago de Compostela
biletu wstępu zgodnie z programem – katedra w Santiago de Compostela, mini rejs w Porto,
degustacja wina w Porto, klasztor w Tomar, kościół i krużganki w klasztorze Alcobaca.
rezerwacja Mszy Św.
Cena nie obejmuje:
wydatków własnych
ustawowy TAX 2 EUR/osobodzień dla przewodnika i kierowcy.
Każdy uczestnik pielgrzymki powinien posiadać ważny Dowód Osobisty i Europejską Kartę
Ubezpieczenia Zdrowotnego. Dane osobowe do wystawienia biletu: imię, nazwisko, data
urodzenia
Hotele, których dotyczy niniejsza wycena:
4 noce Fatima – hotel Casa Sao Nuno 3*, http://www.casasaonuno.com
3 noce Braga, hotel Joao Paulo II 3*, http://www.hoteisbomiesus.pt/hotel-joao-paulo-ii-em-
braga/
2 noce w okolicy Lizbony, hotelTryp Lisboa Caparica 4*,
www.wyndhamhotelels.com/tryp/lisbon-portugal/tryp-caparica-mar/overview
Płatne w trzech ratach:
1 wpłata do 30.04.2023 – 600 PLN i 300 EUR
2 wpłata do 01.06.2023 – 600 PLN i 300 EUR
3 wpłata do 01.08.2023 – 600 PLN i 250 EUR

Zapisy i kontakt:
ks. Bernard Boguszewski tel. +48 601 796 538, mail: swwojciech1977@wp.pl
ks. Wacław Nowak – par. Św. Jerzego w Goleniowie

Udostępnij: