OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXI NIEDZIELA ROKU / 27.08.2023 A.D. /

1.W liturgii Kościoła tego tygodnia wspominamy:
27.08. /niedziela / – Świętej Moniki
28.08. / poniedziałek / – Świętego Augustyna bk dK
29.08. / wtorek / – męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela
01.09. / piątek / – Błogosławionej Bronisławy dz,

2.W środę modlitwę kierujemy do Jezusa przez orędownictwo Jego Matki nieustannie nam pomagającej w Nowennie. Na Mszę Świętą zapraszamy pielgrzymów udających się do Portugalii i Hiszpanii.

3.W czwartek po Mszy Świętej o godzinie 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu do Apelu Jasnogórskiego.

4.W pierwszy piątek miesiąca wracamy do codziennej Mszy Świętej o godzinie 7.00 w dzień powszedni. Rano Ksiądz Proboszcz odwiedzi chorych. W Godzinie Miłosierdzia, Koronka i Msza Święta o Bożym Miłosierdziu. Msza Święta wieczorna wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa z nabożeństwem pierwszopiątkowym i aktem oddania. 1 września dzień pamięci ofiar II wojny światowej. Światowy dzień modlitw o ochronę środowiska.

5.W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca, po Mszy Świętej o godzinie 7.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do wieczornej Eucharystii. Wspólnotowy różaniec o godzinie 18.00 i Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Matki Bożej. Po Mszy Świętej zmiana żywego różańca. Gdyby ktoś chciał się podjąć duchowej adopcji dziecka poczętego to zapraszamy w sobotę. Ksiądz Marek odwiedzi chorych z posługą
kapłańską. Zachęcamy do praktykowania pierwszych piątków i pierwszych sobót miesiąca. Spowiedź może być wcześniej, chodzi o to by w ten dzień być w stanie łaski uświęcającej, i w pełni uczestniczyć w Eucharystii.

6. W najbliższą niedzielę na Mszę Święta o godzinie 14.00 zapraszamy rodziców i dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do pierwszej Komunii Świętej.

7.Zapraszamy do czytania prasy katolickiej, naszego miesięcznika Święty Jerzy i innej dostępnej w naszej świątyni.

8.Solenizantom i Jubilatom życzymy miłości Boga i ludzi. Serdecznie dziękujemy za modlitwę, życzliwość, dobro i ofiary złożone na potrzeby kościoła i parafii. Bóg zapłać!

Ksiądz Kanonik Wacław Nowak
Proboszcz

Udostępnij: