OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO / 28.05.2023 A.D. /

1. Poniedziałek, uroczystość NMP Matki Kościoła, Głównej Patronki Archidiecezji. Msze Święte o godzinie 7.00, 10.00, 18.30.

2. Wtorek, rocznica poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej w Szczecinie, w Bazylice uroczystość poza Bazyliką święto.

3. Środa, Nawiedzenie NMP, święto i ostatnie nabożeństwo majowe.

4. Pierwszy czwartek miesiąca, Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msza Święta o godzinie 18.30 ze szczególną modlitwą o nowe powołania i za powołanych, ministrantów i ich rodzin, po Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00, zakończona Apelem Jasnogórskim. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec i nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 18.00

5.Pierwszy piątek miesiąca, rano Ksiądz Proboszcz odwiedzi chorych , w Godzinie Miłosierdzia od 15.00 do 16.00 – Koronka i Msza Święta. Nabożeństwo czerwcowe o godzinie 18.00 z aktem oddania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

6.Pierwsza sobota miesiąca, wspomnienie Świętego Karola Lwangi i Towarzysza, po Mszy Świętej o godzinie 7.00 całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, o godzinie 9.00 modlitwa różańcowa do Boga Ojca w intencjach papieża, od godziny 18.00 różaniec, nabożeństwo wynagradzające połączone z nabożeństwem czerwcowym i Msza Święta ze szczególnym udziałem grupy Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, Szkaplerznej i Żywego Różańca. Po Mszy Świętej zmiana tajemnic Żywego Różańca. Ksiądz Marek odwiedzi chorych.

7.Polecamy prasę katolicką: Niedziela, Gość Niedzielny, Trwajmy w miłości i nasz parafialny miesięcznik Święty Jerzy.

8.Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego Błogosławieństwa i opieki Świętych Patronów.

9.Bóg zapłać za dobro i życzliwość i za każdą ofiarę złożoną na potrzeby kościoła i parafii. Niech Maryja prowadzi, Święci Aniołowie strzegą, ą Święty Jerzy opiekuje się i wyprasza u Boga łaski.

Ksiądz Kanonik Wacław Nowak
Proboszcz

Udostępnij: