OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ / 04.06.2023 A.D. /

1.Trwa miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, codziennie o godzinie 18.00 nabożeństwo czerwcowe.

2. Poniedziałek, wspomnienie Świętego Bonifacego biskupa i męczennika.

3.Pierwszy Wtorek miesiąca, o godzinie 18.30, Msza Święta za zmarłych z wypominek rocznych. Kartki na wypominki na stoliku z prasą.

4.Środa, Msza Święta i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5.Czwartek, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa / Boże Ciało/ . Msze Święte w tym dniu o godzinie 8.00, 9.15, 10.30 i po tej Mszy Świętej wyruszy procesja Eucharystyczna, po zakończeniu procesji około 13.00 Msza Święta i ostania Msza Święta o godzinie 18.30. Pamiętajmy o obowiązku uczestnictwa W Eucharystii. Procesja Bożego Ciała, po wyjściu z kościoła, przejdzie ulicami: Andersa, Konopnickiej, Szczecińską, Sportową i Andersa. Początek procesji w kościele i zakończenie z uroczystym błogosławieństwem również w kościele. Bardzo prosimy zwyczajem lat ubiegłych o przygotowanie ołtarzy, procesji, liczny i pobożny w niej udział. W procesji biorą udział dzieci, dziewczynki sypią kwiatki. Prosimy o przyozdobienie domostw nie tylko na trasie procesji. Po wieczornej Eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godziny 21.00

6.Piątek, w Godzinie Miłosierdzia od 15.00 do 16.00 – Koronka i Msza Święta o Bożym Miłosierdziu.

7.Sobota, o godzinie 10.00 Msza Święta w intencji chorych, starszych i tych, którzy są przy nich z osobistym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

8. W niedzielę 11 czerwca br. obchodzić będziemy 36 rocznicę pielgrzymki św. Jana Pawła II do Szczecina, z lądowaniem w Goleniowie. W tym dniu również Ksiądz Arcybiskup Metropolita obchodzi jubileusz 46 rocznicy święceń kapłańskich.

9.Polecamy prasę katolicką: Święty Jerzy, Niedziela, Gość Niedzielny, Dobre Nowiny.

10. Bóg zapłać za wszelkie oznaki życzliwości, ofiary składane na potrzeby naszej parafii.

11. Solenizantom i Jubilatom życzymy Bożego Błogosławieństwa.

Ksiądz Kanonik Wacław Nowak Proboszcz

Udostępnij: