OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ /10.04.2022 A.D. /

1.Dzisiaj na wszystkich Mszach Świętych czytana jest Męka Pana Jezusa i poświęcane są palmy na pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy.

2.Rozpoczynamy Wielki Tydzień, ostatnie dni z życia Jezusa przed męką, śmiercią i zmartwychwstaniem. Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielka Środa.

3.W Wielki Wtorek, serdecznie zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Rozpoczynamy po Mszy Świętej wieczornej o godzinie 19.30, gromadzimy się wokół figury św. Jana Pawła II. Pójdziemy ulicami: Andersa, Konstytucji 3 Maja do kościoła św. Katarzyny.

4.Triduum Paschalne to trzy ostatni dni Wielkiego Tygodnia, to zwieńczenie okresu Wielkiego Postu. Wielki Czwartek – dzień ustanowienie Eucharystii i Kapłaństwa. Liturgia Krzyżma Świętego w naszej Szczecińskiej Bazylice Katedralnej pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi o godzinie 10:00. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18: 30 z umyciem nóg 12 mężczyznom, oraz włączeniem kandydatów do grona ministrantów. Wyśpiewamy z całego serca hymn „Chwała na wysokości Bogu” przy biciu wszystkich dzwonów w kościele i gry organów. Po czym ucichną organy i dzwony do Wigilii Paschalnej. Po Mszy Świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy adoracji na pamiątkę pobytu Jezusa w więzieniu. Adoracja nieustanna przez całą noc i cały następny dzień. W czasie adoracji konfesjonał i możliwość spowiedzi od godziny 21: 00 – 24: 00 i od godziny 7:00 – 9:00

Wielki Piątek – dzień śmierci Jezusa. Adoracja w kaplicy adoracji. W godzinę śmierci Pan Jezusa o 15: 00 rozpoczniemy nabożeństwo Drogi Krzyżowej i odmówimy Koronkę. Liturgia Męki Pana Jezusa o godzinie 18:30.Rozpoczniemy w ciszy, kapłan będzie leżał krzyżem przed ołtarzem, a my w tym czasie będziemy klęczeć, po czym odbędzie się Liturgia Słowa i czytana będzie Męka Pana Jezusa według św. Jana, następnie odsłonimy uroczyście krzyż i nastąpi adoracja, a po niej Komunia Święta. Po Komunii przeniesienie Jezusa do Grobu Bożego i tam adoracje do północy. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Jest to równocześnie dzień rozpoczęcia Nowenny do Miłosierdzia Bożego.

Wielka Sobota – adoracja przy Grobie Jezusa od godziny 6:00. Uroczystość Wigilii Paschalnej rozpoczniemy przed kościołem o godzinie 22: 00 (poświęcenie ognia i paschału). Na progu wejścia do kościoła od paschału zapalimy nasze świece, które przyniesiemy na liturgię, odnowimy nasze przyrzeczenia chrzcielne. Msza Święta zakończona procesją Rezurekcyjną.

5.W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów, o pełnych godzinach, począwszy od 9: 00 do 15: 00 włącznie.

6.W Niedzielę Wielkanocną Msze Święte o godzinie: 9:15, 10:30, 12:00,14:00, 18:30.

7.W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte jak w każdą niedzielę. Po Mszach Świętych możemy złożyć do puszek ofiary na KUL i Wydział Teologiczny w Szczecinie.

8.Solenizantom i Jubilatom życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.

9.Bóg zapłać za obecność, modlitwę i ofiary , także te złożone na kwiaty do Bożego Grobu.

Ksiądz Kanonik
Wacław Nowak Proboszcz

Udostępnij: