OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ / 02.04.2023 A.D./

1. Dzisiaj na wszystkich Mszach Świętych czytana jest Męka Pana Jezusa i poświęcane są palmy na pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Zapraszamy na koncert Pasyjny o godzinie 17.00 i nabożeństwo Gorzkich Żali.

2. Rozpoczynamy Wielki Tydzień, ostatnie dni z życia Jezusa przed męką, śmiercią ·i zmartwychwstaniem. Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielką Środę.

3. Wielki Wtorek, droga krzyżowa ulicami miasta rozpoczęcie przed kościołem Świętego Jerzego o godzinie 19.30, zakończenie w kościele Świętej Katarzyny.

4. Triduum Paschalne to trzy ostatni dni Wielkiego Tygodnia, to zwieńczenie okresu Wielkiego Postu.

5. Wielki Czwartek – dzień ustanowienie Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz.18.30. Wyśpiewamy z całego serca hymn „Chwała na wysokości Bogu” przy biciu wszystkich dzwonów w kościele i gry organów. Po czym ucichną organy i dzwony do Wigilii Paschalnej. W czasie adoracji konfesjonał nocny i możliwość spowiedzi od godziny 21: 00 – 24: 00;

6. Wielki Piątek – dzień śmierci Jezusa. Adoracja w kaplicy adoracji. W godzinę śmierci Droga Krzyżowa i Koronka. Liturgia Męki Pana Jezusa o godzinie 18:30.Rozpoczniemy w ciszy, kapłan będzie leżał krzyżem przed ołtarzem, a po czym odbędzie się Liturgia Słowa i czytana będzie Męka Pana Jezusa według św. Jana, następnie odsłonimy uroczyście krzyż i nastąpi adoracja, a po niej Komunia Święta. Po Komunii przeniesienie Jezusa do Grobu Bożego. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Jest to równocześnie dzień rozpoczęcia Nowenny do Miłosierdzia Bożego. Ksiądz Proboszcz odwiedzi chorych.

7. Wielka Sobota – adoracja przy Grobie Jezusa od godziny 7:00. Uroczystość Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godzinie 22: 00 (poświęcenie paschału) . Poświęcenia pokarmów, o pełnych godzinach od 9.00 do 15.00 włącznie.

8. W Niedzielę Wielkanocną Msze Święte o godzinie:  9:15, 10:30, 12:00,14:00, 18:30.

9. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte jak w każdą niedzielę. Po Mszach Świętych możemy złożyć do puszek ofiary na KUL i Wydział Teologiczny w Szczecinie.

10. Solenizantom i jubilatom składamy z serca płynące życzenia i Bożego Błogosławieństwa. Bóg zapłać za obecność, modlitwę i ofiary.

Ksiądz Kanonik Wacław Nowak Proboszcz

Udostępnij: