OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 8 NIEDZIELA ROKU / 27.02.2022 A.D./

1.Pierwszy wtorek miesiąca, 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, chcemy o nich pamiętać, za ich życie dziękować i otoczyć ich naszą modlitwą. Msza Święta o godzinie 18.30 za zmarłych z wypominkami rocznymi. Kartki na stoliku z prasą.

2. Środa Popielcowa, rozpoczynamy Wielki Post, szczególny okres liturgiczny w Kościele. Msze Święte o obrzędem posypania głów popiołem o godzinie 7.00, 10.00, 17.00, 18.30.

3.Pierwszy czwartek miesiąca, szczególna modlitwa o nowe i święte powołania. Po Mszy Świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21, zakończona odśpiewaniem w łączności z Jasną Górą Apelu. Rozpoczniemy w ten dzień Nowennę za kapłanów, oraz w intencji powołań kapłańskich, a zakończymy w przededniu rocznicy święceń Świętego Andrzeja Boboli tj. 11. marca.

4.Pierwszy piątek miesiąca, rano Ksiądz Proboszcz odwiedzi chorych i starszych z posługą kapłańską. W Godzinie Miłosierdzia/ o godzinie 15.00 / Msza Święta z Koronką do Miłosierdzia Bożego. Droga Krzyżowa dla dzieci o godzinie 17.00. Droga Krzyżowa dla dorosłych o godzinie 18.00 Msza Święta wieczorna, wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa z nabożeństwem pierwszopiątkowych. W pierwszy piątek Wielkiego Postu, Kościół w Polsce po raz szósty będzie przeżywał dzień modlitw i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich.

5.Pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy Świętej o godzinie 7.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna adoracja. W czasie adoracji o godzinie 9.00 modlitwa różańcowa do Boga Ojca w intencjach papieża Franciszka. Wspólnotowy różaniec o godzinie 18.00 i Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi Panny z udziałem wspólnot: Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, Szkaplerznej i Różańcowej. Po Eucharystii zmiana tajemnic różańca. Rano Ksiądz Marek odwiedzi chorych w posługą kapłańską.

6.Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 17.45

7. Caritas Polska przystąpiła do intensywnej pomocy dla ofiar wojny na Ukrainie. Ofiary do puszek możemy złożyć dzisiaj po Mszach Świętych i w Środę Popielcową.

8.Solenizantom i jubilatom niech Bóg obficie błogosławi. Dziękujemy za dobro, za ofiary: na nasze Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne, na kościół i parafię. Jezus Chrystus niech każdej i każdemu z Was błogosławi i strzeże w czasie Wielkiego Postu. Bóg zapłać.

Ksiądz Kanonik Wacław Nowak

Proboszcz

Udostępnij: