OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 3 NIEDZIELA WIELKANOCNA / 01.05.2022 A.D. /

1. Rozpoczynamy dzisiaj miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Codziennie oddawać będziemy Jej cześć w Litanii Loretańskiej. Wpiszmy to nabożeństwo o godzinie 18.00 w naszą pobożność i znajdujmy czas, by w nim uczestniczyć.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:
Poniedziałek / 02.05. / – Świętego Atanazego, bp i dK
Wtorek / 03.05. / – Uroczystość NMP Królowej Polski
Środa / 04.05. / – Świętego Floriana, męczennika
Piątek 06.05. / – Świętych Filipa i Jakuba Apostołów.

3. Pierwszy Wtorek miesiąca, o godzinie 18.30 Msza Święta za zmarłych z wypominkami. Kartki na stoliku z prasą. W Uroczystość NMP Królowej Polski, Msze Święte o godzinie 7.00, 10.00 i 18.30.

4. Pierwszy Czwartek miesiąca – szczególna modlitwa o nowe powołania i za powołanych, po Mszy Świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00, zakończona Apelem Jasnogórskim. Spotkanie z rodzicami ministrantów.

5. Pierwszy Piątek miesiąca, rano Ksiądz Proboszcz odwiedzi chorych z Komunią Świętą w domach, w Godzinie Miłosierdzia od 15.00 do 16.00 – Koronka, Msza Święta o Bożym Miłosierdziu. Msza Święta ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa z aktem oddania o godzinie 18.30

6. Pierwsza Sobota miesiąca, po Mszy Świętej o godzinie 7.00 całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, rano Ksiądz Marek odwiedzi chorych z Komunią Świętą. Wspólnotowy różaniec połączony z nabożeństwem majowym o godzinie 18.00 i Msza Święta wynagradzająca z udziałem grupy Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego , Szkaplerznej i Żywego Różańca. Po Mszy Świętej zmiana tajemnic Żywego Różańca.

7. W najbliższą niedzielę, Pierwsza Komunia dzieci na Mszach Świętych o godzinie :10.30 i 12.00

8. Polecamy prasę katolicką: Niedziela, Gość Niedzielny, nowy numer Świętego Jerzego.

9. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy łaski Bożej i opieki świętych Patronów. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii i kościoła. Rozpoczęliśmy remont następnych filarów. Dziękujemy za dar obecności i wspólnotowej modlitwy. Życzymy miłej niedzieli i samych dobrych dni rozpoczynającego się tygodnia.

Ksiądz Kanonik Wacław Nowak
Proboszcz

Udostępnij: