OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 3 NIEDZIELA ADWENTU / 11.12.2022 A.D. /

1.Dzisiejsza Niedziela, trzecia Adwentu GAUDETE / z łac. Radujcie się / stąd różowy kolor ornatu. Na wszystkich Mszach Świętych rozpoczynamy ŚWIĘTE ADWENTOWE REKOLEKCJE hymnem do Ducha Świętego, jako nasze bezpośrednie przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia. Witamy w rodzinie parafialnej Księdza Rekolekcjonistę i prosimy by nas przez te dni poprowadził drogami bożymi. Porządek rekolekcji następujący: w poniedziałek, wtorek, środę: 6.00 – Roraty z nauką rekolekcyjną 10.00 – Msza Święta z nauką rekolekcyjną 17.00 – Roraty dla dzieci i młodzieży z nauką rekolekcyjną 18.30 – Msza Święta z nauką rekolekcyjną Program spowiedzi rekolekcyjnej : 6.00 – 7.00, 9.30 – 10.30, 17.00 – 19.00 Przez trzy dni poniedziałek, wtorek, środa – kapłani będą pełnić dyżur w konfesjonale. Prosimy o gorącą modlitwę w dni rekolekcyjne, by Duch Święty ożywił naszą wiarę.

2. Biuro parafialne w czasie rekolekcji nieczynne.

3. W poniedziałek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe.

4. Drugi wtorek miesiąca, liturgiczne wspomnienie Świętej Łucji, po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo ku czci Świętego Michała Archanioła z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie duszy i ciała i różaniec przez wstawiennictwo Matki Bożej Róży Duchownej w intencji Bogu poświęconych.

5. W środę 14 grudnia, w dzień liturgicznego wspomnienia Świętego Jana od Krzyża 36 rocznica święceń kapłańskich Księdza Proboszcza.

6. W czwartek modlitwa o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Po Mszy Świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny Apelu Jasnogórskiego.

7. W piątek Msza Święta z Koronką w Godzinie Miłosierdzia o 15.00

8. W poświęcony opłatek zaopatrujemy się w zakrystii. Świece Caritas nabywamy przy wyjściu z kościoła.

9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, naszego miesięcznika Święty Jerzy i innej wyłożonej na stolikach przy wyjściu z kościoła.

10. Jubilatom i Solenizantom życzymy od ołtarza Bożego Błogosławieństwa. Za dobro, ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie i te z racji 2 niedzieli miesiąca tacy remontowej. Bóg zapłać.

Ksiądz Kanonik Wacław Nowak

Proboszcz

Udostępnij: