OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26 NIEDZIELA ZWYKŁA / 25.09.2022 A.D. /

1.W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

We wtorek / 27.09. / -Świętego Wincentego a Paulo, kapłana
W środę /28.09./ – Świętego Wacława męczennika, króla Czech i patrona katedry Wawelskiej
W czwartek / 29.09. / – Świętych Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela
W piątek / 30.09. / Świętego Hieronima prezbitera idK
W sobotę / 01.10. / – Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus

2.Nabożeństwa różańcowe dla dorosłych i młodzieży codziennie o godzinie 18.00. Dla dzieci od poniedziałku do piątku o godzinie 17.00

3.W środę w Godzinie Miłosierdzia o 15.00 gromadzimy się na rondzie siostry Marii w ramach 15 Międzynarodowej Akcji modlitewnej, Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata. Po wieczornej Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4.W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Wystawienie Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00, po Mszy Świętej wieczornej.

5.W piątek Godzina Miłosierdzia od 15.00 do 16.00. Koronka i Msza Święta o Bożym Miłosierdziu. W piątek na wieczorną Mszę Świętą zapraszamy wszystkich, którzy chcą się modlić w intencji Księdza Proboszcza i złożyć życzenia imieninowe. Dostojny Solenizant będzie przewodniczył wieczornej Eucharystii.

6.W sobotę po Mszy Świętej o godzinie 7.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do wieczornej Eucharystii. Wspólnotowy różaniec o godzinie 18.00 i Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Matki Bożej. Po Mszy Świętej zmiana Żywego Różańca. Gdyby ktoś chciałby się podjąć duchowej adopcji dziecka poczętego i przyjąć szkaplerz karmelitański, to zapraszamy w sobotę. Ksiądz Marek rano odwiedzą chorych z posługą kapłańską.

7.Przypominamy o pielgrzymowaniu do Myśliborza w pierwszą niedzielę października, wyjazd o godzinie 10.45

8. W najbliższą niedzielę ofiarą do puszki wspieramy hospicja w naszej archidiecezji na zakup koncentratów tlenu.

9.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Święty Jerzy nowy numer, Niedziela, Gość Niedzielny.

10. Jubilatom i Solenizantom przekazujemy najlepsze życzenia. Wszystkim dziękujemy za okazywaną nam życzliwość, za ofiary na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Ksiądz proboszcz dziękuje za dar modlitwy z okazji imienin.

Ksiądz Kanonik Wacław Nowak
Proboszcz

Udostępnij: