OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17 NIEDZIELA ZWYKŁA / 30.07.2023 A.D. /

1.Serdecznie witamy i pozdrawiamy gości odpoczywających w naszym mieście i na terenie naszej parafii. Życzymy miłego pobytu i dobrej gościny.

2.Przypominamy wyjeżdżającym na wakacje i urlopy o niedzielnej Mszy Świętej i o chrześcijańskim spędzaniu wolnego czasu.

3.W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
31.07. / poniedziałek / – Świętego Ignacego z Loyoli, kapłana
01.08. / wtorek/ – Świętego Alfonsa Marię Liguoriego bp dK
04.08. / piątek / – Świętego Jana Marię Vianneya, kapłana

4.Pierwszego sierpnia / wtorek/ 79 rocznica Powstania Warszawskiego, zapraszamy na modlitwę w intencji Bohaterów Powstania.

5.Pierwszy czwartek miesiąca modlitwa za powołanych i o powołania. Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu do godziny Apelu Jasnogórskiego.

6.Pierwszy piątek miesiąca, rano ksiądz Proboszcz odwiedzi chorych z Komunią Świętą. W Godzinie Miłosierdzia od 15.00 do 16.00 Koronka i Msza Święta. Msza Święta ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 18.30 i nabożeństwo pierwszopiątkowe.

7.Pierwsza sobota miesiąca , rano ksiądz Marek odwiedzi chorzy z posługą kapłańską. Od godziny 7.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do Mszy Świętej wieczornej. Różaniec o godzinie 9.00 w intencji Ojca Świętego i o godzinie 18.00. Msza Święta z udziałem wspólnot: Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, Szkaplerznej, Żywego Różańca. Zmiana tajemnic Żywego Różańca.

8.Sakrament Pokuty, spowiedź święta codziennie o godzinie 18.00 do Mszy Świętej.

9.W najbliższą niedzielę po Mszach Świętych możemy złożyć ofiarę do puszek na KUL i WT US.

10.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie nowego naszego miesięcznika Święty Jerzy, który dostępny jest za dobrowolną ofiarę na stoliku przy drzwiach kościoła.

11. Solenizantom i Jubilatom życzymy Bożego Błogosławieństwa. Za obecność i modlitwę dziękujemy. Za ofiary i wszelka pomoc mówimy Bóg zapłać.

Ksiądz Kanonik Wacław Nowak
Proboszcz

Udostępnij: