OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17 NIEDZIELA ZWYKŁA / 28.07.2019 A.D.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17 NIEDZIELA ZWYKŁA / 28.07.2019 A.D.

1.Serdecznie witamy i pozdrawiamy gości odpoczywających w naszym mieście i na terenie naszej parafii. Życzymy miłego pobytu i dobrej gościny.

2. Przypominamy wyjeżdżającym na wakacje i urlopy o niedzielnej Mszy Świętej i o chrześcijańskim spędzaniu wolnego czasu.

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu: 29.07. / poniedziałek / – Świętej Marty 31.07. / wtorek / – Świętego Ignacego z Loyoli, kapłana 01.08. / środa / – Świętego Alfonsa Marię Liguoriego bp dK

4. Wtorek Świętego Bogdana patrona Księdza Kanonika Bogdana Schmidta, zapraszamy na Mszę Świętą i prosimy o modlitwę w intencji solenizanta.

5. Pierwszego sierpnia 74 rocznica Powstania Warszawskiego, zapraszamy na modlitwę w intencji Bohaterów Powstania.

6. Pierwszy czwartek miesiąca modlitwa za powołanych i o powołania. Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu do godziny Apelu Jasnogórskiego.

7. Pierwszy piątek miesiąca, rano Ksiądz Proboszcz odwiedzi chorych z Komunią Świętą. W Godzinie Miłosierdzia od 15.00 do 16.00 Koronka i Msza Święta. Msza Święta ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 18.30 i nabożeństwo pierwszopiątkowe.

8. Pierwsza sobota miesiąca , rano Ksiądz Paweł i Ksiądz Maciej odwiedzą chorych z posługą kapłańską. Od godziny 7.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do Mszy Świętej wieczornej. Różaniec o godzinie 18.00 i Msza Święta z udziałem wspólnot: Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, Szkaplerznej, Żywego Różańca. Zmiana tajemnic Żywego Różańca.

9. Sakrament Pokuty, spowiedź święta codziennie o godzinie 18.00 do Mszy Świętej. W niedziele w czasie Mszy Świętej.

10. Zapraszamy na wrześniowe pielgrzymowanie / 23 – 28 / min. do Budapesztu, Bratysławy i na Jasną Górę.

11. W najbliższą niedzielę po Mszach Świętych możemy złożyć ofiarę do puszek na KUL i WT US.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie nowego naszego miesięcznika Święty Jerzy, który dostępny jest za dobrowolną ofiarę na stoliku przy drzwiach kościoła.

13. Solenizantom i Jubilatom życzymy Bożego Błogosławieństwa. Za obecność i modlitwę dziękujemy. Za ofiary i wszelka pomoc mówimy Bóg zapłać.

Ksiądz Kanonik Wacław Nowak
Proboszcz

Udostępnij: