OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU / 26.02.2023 A.D. /

1. W dniu 1 marca, środa przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych poświęcony pamięci osób, które ucierpiały w walce o niepodległość i suwerenność Ojczyzny. Będziemy o nich pamiętać w modlitwie i do włączenia się w tę modlitwę zapraszamy.

2.Pierwszy czwartek miesiąca, szczególna modlitwa o nowe powołania i za powołanych, po Mszy Świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00, zakończona Apelem Jasnogórskim.

3.Pierwszy piątek miesiąca, rano Ksiądz Proboszcz odwiedzi chorych z Komunią Święta w domach, w Godzinie Miłosierdzia od 15.00 do 16.00 – Koronka , Msza Święta. Msza Święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa z Aktem Oddania o godzinie 18.30.

4.Nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godzinie 17.00 dla dzieci, a o godzinie 18.00 dla młodzieży i dorosłych.

5.Pierwsza sobota miesiąca, Świętego Kazimierza Królewicza, po Mszy Świętej o godzinie 7.00 całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, rano Ksiądz Marek odwiedzają chorych z Komunią Świętą w domach. O godzinie 18.00 różaniec nabożeństwo wynagradzające i Msza Święta ze szczególnym udziałem wspólnoty Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego , Szkaplerznej i Żywego Różańca. Po Mszy Świętej zmiana tajemnic Żywego Różańca.

6.Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 17.45

7.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: nowy numer Świętego Jerzego, Niedziela, Gość Niedzielny.

8.Solenizantom i Jubilatom życzymy zdrowia i Bożego Błogosławieństwa.

9.Dziękujemy za wspólne przeżywanie Eucharystii. Bóg zapłać za wszelkie dobro i życzliwość, za ofiary na potrzeby parafii, za ofiary na nasze Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne.

Ksiądz Kanonik Wacław Nowak
Proboszcz

Udostępnij: