OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 1 NIEDZIELA ADWENTU / 27.11.2022 A.D. /

1. Rozpoczynamy Adwent – czas oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa, Zbawiciela w święta Bożego Narodzenia i na końcu czasów.

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
30.11. / środa / Świętego Andrzeja Apostoła.
03.12. / sobota / – Świętego Ksawerego prezbitera.

3.Roraty – Msza Święta ku czci Najświętszej Maryi Panny codziennie w dni powszednie o godzinie 6.00 , dodatkowo we wtorek i czwartek o godzinie 17.00

4.Środa, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5.W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca: Pierwszy czwartek miesiąca, modlitwa za powołanych i o powołania. Zapraszamy kandydatów, ministrantów, lektorów i ich rodziców, po Mszy Świętej spotkanie z rodzicami. Adoracja Najświętszego Sakramentu do Apelu Jasnogórskiego. Pierwszy piątek miesiąca, w Godzinie Miłosierdzia, Koronka i Msza Święta o Bożym Miłosierdziu. Msza Święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godzinie 18.30 z nabożeństwem pierwszopiątkowym. W tym dniu ksiądz Proboszcz odwiedzi
chorych. Pierwsza sobota miesiąca, całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, po Mszy Świętej roratniej . Korzystajmy z tej formy osobistej modlitwy. Jezus czeka na Ciebie cały dzień. Msza Święta o godzinie 18.30 wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, ze szczególnym udziałem grup modlitewnych. Po Mszy Świętej zmiana Żywego Różańca. Wspólnotowy różaniec o godzinie 18.00. Ksiądz Marek odwiedzi chorych.

6.W III Niedzielę Adwentu rozpoczniemy bezpośrednie przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenie poprzez święte rekolekcje.

7.W najbliższą niedzielę II Adwentu modlimy się za Kościół na Wschodzie i wspieramy go ofiarą do puszek. Po Mszy Świętej o godzinie 14.00 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowującymi się do pierwszej spowiedzi i pierwszej komunii.

8.Codziennie zapraszamy na wspólnotowy różaniec o godzinie 18.00.

9.Opłatek poświęcony nabywamy w zakrystii po Mszach Świętych, świece Caritas przy wyjściu z kościoła.

10.Polecamy prasę katolicką: Święty Jerzy, Niedziela, Gość Niedzielny, także dla dzieci.

11.Solenizantom i Jubilatom życzymy obfitości Bożego Błogosławieństwa. Bóg zapłać za wszelkie dobro, ofiary na potrzeby kościoła i parafii i te złożone z racji nabywania opłatka.

Ksiądz Kanonik Wacław Nowak
Proboszcz

Udostępnij: