Galeria

Zapraszamy do zapoznania się z naszą galerią.

Udostępnij:

Imieniny Ks. kan Bogdana S.

(1 Sie 2019)

Imieniny ks. kan. Bogdana Schmidta

POŚWIĘCENIE POJAZDÓW NA ŚW.KRZYSZTOFA

(27 Lip 2019)

POŚWIĘCENIE POJAZDÓW „Zgromadziliśmy się dzisiaj, aby prosić Boga o opiekę i błogosławieństwo, byśmy rozsądnie i bezpiecznie posługiwali się naszymi pojazdami na różnych drogach dla dobra naszego i bliźnich. Prośmy, aby Chrystus, który jest naszą drogą, był zawsze z nami i prowadził nas do celu podróży i życia” - powiedział ks. proboszcz Wacław Nowak, rozpoczynając wieczorną Mszę Świętą 25 lipca. 25 lipca to dzień, kiedy Kościół wspomina św. Jakuba i św. Krzysztofa, patrona podróżujących i kierowców, a w wielu parafiach święci się pojazdy. W naszej parafii błogosławieństwo podróżnych oraz poświęcenie pojazdów to już utrwalona tradycja. Tak też było w czwartek, 25 lipca. Przed kościołem stanęło kilkadziesiąt pojazdów (samochody, motocykle, rowery), które po Mszy św. ks. proboszcz poświęcił. Ich użytkownikom życzył bezpieczeństwa w podróży, kierowcom rozwagi i odpowiedzialności w czasie jazdy, a wszystkim opieki św. Krzysztofa. M. Palica

Wieczór Fatimski

(15 Lip 2019)

Wieczór fatimski Po zakończonej Mszy Świętej wierni wyruszyli po raz kolejny w procesji fatimskiej ulicami naszej parafii, odmawiając różaniec i śpiewając pieśń „Z dalekiej Fatimy”. Kolejne procesje na pamiątkę objawień fatimskich odbędą się 13 sierpnia, 13 września i 13 października.

Imieniny ks. Pawła Michniewicza

(30 Cze 2019)

Imieniny księdza Pawła W uroczystość Świętych Piotra i Pawła (29 czerwca) ks. Paweł Michniewicz obchodził swoje imieniny. Po raz pierwszy w naszej parafialnej wspólnocie, do której dołączył w sierpniu 2018 roku. Razem z księdzem Pawłem dziękowaliśmy Panu Bogu za wszelkie łaski, jakimi obdarzył solenizanta i prosiliśmy, by błogosławił mu w dalszej pracy duszpasterskiej. Kazanie, poświęcone głównie patronom tego dnia – św. Piotrowi i św. Pawłowi, wygłosił ks. proboszcz Wacław Nowak. Mówiąc działalności tych dwu świętych apostołów, podkreślił ich zasługi w budowaniu fundamentów Kościoła Świętego i wskazywał, że człowiek współczesny, jak niegdyś Piotr i Paweł, na różne sposoby może znajdować drogę do Chrystusa. Na koniec, dziękując księdzu Pawłowi za dotychczasową posługę kapłańską w parafii i życzył mu, by był po trosze jak święci Piotr i Paweł i by obaj stali się dla niego nieustającym źródłem inspiracji. Życzenia ks. Pawłowi złożyli także ministranci, parafianie i przedstawiciele wspólnot, nad którymi ksiądz Paweł sprawuje opiekę duszpasterską. Życzono mu m. innymi, by jak św. Paweł mógł kiedyś powiedzieć: „W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiarę ustrzegłem”.

Rocznica Święceń ks.kan Bogdana Schmita

(29 Cze 2019)

W uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela (24 czerwca) pięćdziesiątą siódmą rocznicę święceń kapłańskich obchodził ks. kanonik Bogdan Schmidt. Z Goleniowem, jest On związany od 45 lat.

Boże Ciało 2019

(22 Cze 2019)

20.06 Rozpoczęliśmy obchody Bożego Ciała Eucharystią o godzinie 10:30 a następnie wyruszyliśmy w procesji do czterech ołtarzy.

Duszpasterze

(13 Cze 2019)

Duszpasterze parafii