Galeria

Zapraszamy do zapoznania się z naszą galerią.

Udostępnij:

Jasełka 2020

(6 sty 2020)

Pasterka

(26 gru 2019)

Gdy się Chrystus rodzi... W tę chłodną grudniową noc jak co roku przyszliśmy tłumnie do parafialnego wieczernika, by razem z pasterzami powitać Boga przychodzącego do ludzi w postaci małego bezbronnego dziecka i stojąc wzruszeni przed żłóbkiem, po raz kolejny przeżywaliśmy przyjście na świat Zbawiciela. Podobnie jak w roku ubiegłym, dużym zainteresowaniem, zwłaszcza dzieci, cieszyła się szopka z żywymi zwierzętami, która stanęła obok kościoła. M. Palica

Podziękowanie za dar powołania

(14 gru 2019)

Podczas wieczornej Mszy Świętej (sobotę 14 grudnia) razem z Księdzem Proboszczem Wacławem Nowakiem dziękowaliśmy Panu Bogu za dar powołania, jakim obdarzył naszego duszpasterza. Okazją do tego była 33 rocznica jego święceń kapłańskich.

Roraty 2019

(3 gru 2019)

Św. Andrzej Patron Nasz

(2 gru 2019)

Towarzyszył nam św. Andrzej Patronem ostatniego dnia listopada jest Święty Andrzej Apostoł. I właśnie tego dnia miała swoje comiesięczne spotkanie parafialna wspólnota "Światło". Każde spotkanie wspólnoty rozpoczyna Msza Święta w intencji osób niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół.

Za Ojczyznę

(12 lis 2019)

Koncert dla Emila

(3 lis 2019)

Imieniny Ks. kan Bogdana S.

(1 sie 2019)

Imieniny ks. kan. Bogdana Schmidta

POŚWIĘCENIE POJAZDÓW NA ŚW.KRZYSZTOFA

(27 lip 2019)

POŚWIĘCENIE POJAZDÓW „Zgromadziliśmy się dzisiaj, aby prosić Boga o opiekę i błogosławieństwo, byśmy rozsądnie i bezpiecznie posługiwali się naszymi pojazdami na różnych drogach dla dobra naszego i bliźnich. Prośmy, aby Chrystus, który jest naszą drogą, był zawsze z nami i prowadził nas do celu podróży i życia” - powiedział ks. proboszcz Wacław Nowak, rozpoczynając wieczorną Mszę Świętą 25 lipca. 25 lipca to dzień, kiedy Kościół wspomina św. Jakuba i św. Krzysztofa, patrona podróżujących i kierowców, a w wielu parafiach święci się pojazdy. W naszej parafii błogosławieństwo podróżnych oraz poświęcenie pojazdów to już utrwalona tradycja. Tak też było w czwartek, 25 lipca. Przed kościołem stanęło kilkadziesiąt pojazdów (samochody, motocykle, rowery), które po Mszy św. ks. proboszcz poświęcił. Ich użytkownikom życzył bezpieczeństwa w podróży, kierowcom rozwagi i odpowiedzialności w czasie jazdy, a wszystkim opieki św. Krzysztofa. M. Palica

Wieczór Fatimski

(15 lip 2019)

Wieczór fatimski Po zakończonej Mszy Świętej wierni wyruszyli po raz kolejny w procesji fatimskiej ulicami naszej parafii, odmawiając różaniec i śpiewając pieśń „Z dalekiej Fatimy”. Kolejne procesje na pamiątkę objawień fatimskich odbędą się 13 sierpnia, 13 września i 13 października.

Imieniny ks. Pawła Michniewicza

(30 cze 2019)

Imieniny księdza Pawła W uroczystość Świętych Piotra i Pawła (29 czerwca) ks. Paweł Michniewicz obchodził swoje imieniny. Po raz pierwszy w naszej parafialnej wspólnocie, do której dołączył w sierpniu 2018 roku. Razem z księdzem Pawłem dziękowaliśmy Panu Bogu za wszelkie łaski, jakimi obdarzył solenizanta i prosiliśmy, by błogosławił mu w dalszej pracy duszpasterskiej. Kazanie, poświęcone głównie patronom tego dnia – św. Piotrowi i św. Pawłowi, wygłosił ks. proboszcz Wacław Nowak. Mówiąc działalności tych dwu świętych apostołów, podkreślił ich zasługi w budowaniu fundamentów Kościoła Świętego i wskazywał, że człowiek współczesny, jak niegdyś Piotr i Paweł, na różne sposoby może znajdować drogę do Chrystusa. Na koniec, dziękując księdzu Pawłowi za dotychczasową posługę kapłańską w parafii i życzył mu, by był po trosze jak święci Piotr i Paweł i by obaj stali się dla niego nieustającym źródłem inspiracji. Życzenia ks. Pawłowi złożyli także ministranci, parafianie i przedstawiciele wspólnot, nad którymi ksiądz Paweł sprawuje opiekę duszpasterską. Życzono mu m. innymi, by jak św. Paweł mógł kiedyś powiedzieć: „W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiarę ustrzegłem”.

Rocznica Święceń ks.kan Bogdana Schmita

(29 cze 2019)

W uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela (24 czerwca) pięćdziesiątą siódmą rocznicę święceń kapłańskich obchodził ks. kanonik Bogdan Schmidt. Z Goleniowem, jest On związany od 45 lat.

Boże Ciało 2019

(22 cze 2019)

20.06 Rozpoczęliśmy obchody Bożego Ciała Eucharystią o godzinie 10:30 a następnie wyruszyliśmy w procesji do czterech ołtarzy.

Duszpasterze

(13 cze 2019)

Duszpasterze parafii