Z RÓŻAŃCEM DO SIEKIEREK

Sanktuarium Matki Bożej Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach to miejsce, do którego od jedenastu lat pielgrzymują wierni, również z naszej parafii, by niosąc własne intencje, przede wszystkim modlić się o pokój. Bo tu, jak w żadnym innym miejscu w Kościele nad Odrą i Bałtykiem, to wołanie o pokój ma szczególne znaczenie. Pierwsza w tym roku pielgrzymka do siekierkowskiego sanktuarium z naszej parafii odbyła się w niedzielę 1 sierpnia. Na spotkanie z Nadodrzańską Królową Pokoju pojechało 31 osób pod opieką duszpasterską ks. proboszcza Wacława Nowaka. Rozpoczęło się to spotkanie o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego i Mszą Świętą, którą w koncelebrze z kustoszem Bogdanem Przybyszem sprawował nasz ks. proboszcz. Po Mszy razem z innymi pielgrzymami wyruszyliśmy na Drogę Różańcową, rozważając życie Jezusa oraz Jego Matki zawarte w 20 tajemnicach różańcowych. Główną intencją modlących się w tym miejscu jest zawsze prośba o pokój, ale każdy niósł też osobiste prośby, podziękowania i przeprosiny. Wędrówka trzykilometrową leśną drogą z różańcami w dłoniach i w skupieniu modlitewnym skończyła na cmentarzu wojennym, miejscu spoczynku tysięcy polskich żołnierzy poległych podczas forsowania Odry wiosną 1945 roku. W ich intencji odmówiliśmy modlitwę za zmarłych i po błogosławieństwie oraz kilkunastominutowej adoracji Najświętszego Sakramentu w Sanktuarium, wróciliśmy umocnieni duchowo do Goleniowa.

Udostępnij: