PRZYSZŁY DO JEZUSA- Komunia cz. I

W sobotę i niedzielę 86. dzieci po raz pierwszy przystąpiło do Stołu Pańskiego. Wcześniej w sakramencie pokuty oczyściły swoje serca z grzechów, by godnie w nich Pana Jezusa przyjąć.

– Niewiele jest chwil w chrześcijańskim życiu tak ważnych jak przyjęcie pierwszej Komunii Świętej i dlatego jesteśmy w naszym parafialnym wieczerniku razem z wami, by cieszyć się waszą radością – powiedział ks. proboszcz Wacław Nowak, witając dzieci i ich rodziny. W kazaniu, adresowanym głównie do dzieci, nawiązał do sceny z wieczernika, kiedy to Chrystus ustanowił Eucharystię, w której one po raz pierwszy w pełni będą mogły uczestniczyć. Jak podkreślił, Jezus powołując apostołów skierował do nich dwa kluczowe słowa: „przyjdź do Mnie”. Kontynuując tę myśl, powiedział:
– Drogie dzieci, dzisiaj to „przyjdź do Mnie” Jezus kieruje do was. Mówi wam: „przyjdź do Mnie, idź ze Mną, bądź przy Mnie”. Jak to zrobić? Przede wszystkim trzeba być wiernym Chrystusowi, a wierność to być blisko Niego, zaprosić Go do siebie, nie zapominać o Nim. Będziemy blisko Jezusa kiedy każdego ranka i każdego wieczoru będziemy się modlić oraz pamiętać, że w każdą niedzielę i w każde święto Pan Jezus czeka na nas w kościele i mówi:”Weź Mnie w Komunii Świętej”. Jeśli będziesz miał Pana Jezusa w swoim sercu, jeśli będziesz Mu wierny, będziesz bezpiecznie wędrować przez całe życie.
Przejęte tym wyjątkowym wydarzeniem dzieci z uwagą przysłuchiwały się słowom księdza proboszcza. Atmosferę wyjątkowości podkreślały ich piękne stroje, stosowna do okoliczności dekoracja prezbiterium, pełna radości oprawa muzyczna w wykonaniu Joanny Stanuch-Piotrowicz, Marysi Stanuch i Mariusza Piotrowicza, do których dołączały dzieci, czy w wielkim skupieniu niesione dary, m. in. ornaty od rodziców. Najważniejszym momentem było jednak uklęknięcie przed ołtarzem i przyjęcie po raz pierwszy Komunii Świętej. Na wielu dziecięcych twarzach widać było ogromne wzruszenie, czasem w oczach pojawiały się łzy. Sympatyczną pamiątką na długie lata będą zapewne anioły z imionami dzieci. Wręczając je ks. proboszcz życzył, aby były one dla dzieci nie tylko wspomnieniem tej uroczystości, ale także przypominały, że Pan Jezus czeka na nie w kościele. Także w czasie wakacji.  W tym roku, z uwagi na pandemię koronawirusa, uroczystości pierwszokomunije odbyły się nie w maju jak zwykle, a pod koniec czerwca – w sobotę i niedzielę 27 i 28 czerwca. Dzieci podzielone zostały na trzy mniejsze grupy. Relacja fotograficzna z każdej grupy oddzielnie.

Udostępnij: