OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY / 30.05.2021 A.D. /

1.Poniedziałek, Nawiedzenie NMP, święto i ostatnie nabożeństwo majowe.

2.Pierwszy wtorek miesiąca, wspomnienie Świętego Justyna męczennika, Msza Święta wieczorna za zmarłych z wypominkami rocznymi. Kartki na stoliku z prasą. Jest to również Dzień Dziecka.

3.Środa, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4.Pierwszy czwartek miesiąca, uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa / Boże Ciało /. Msze Święte o godzinie 8.00; 9.15; 10.30 i po niej procesja do czterech ołtarzy, po procesji ok. 13.00 Msza Święta. Msza Święta o godzinie 18.30 ze szczególną modlitwą o nowe powołania i za powołanych, ministrantów i ich rodzin, po Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00, zakończona Apelem Jasnogórskim.

5.Pierwszy piątek miesiąca, rano Ksiądz Proboszcz odwiedzi chorych , w Godzinie Miłosierdzia od 15.00 do 16.00 – Koronka i Msza Święta. Nabożeństwo czerwcowe o godzinie 18.00 z aktem oddania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

6.Pierwsza Sobota miesiąca, wspomnienie Świętego Bonifacego bp m, po Mszy Świętej o godzinie 7.00 całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, o godzinie 9.00 modlitwa różańcowa do Boga Ojca w intencjach papieża o piękno małżeństwa, od godziny 18.00 różaniec, nabożeństwo wynagradzające połączone z nabożeństwem czerwcowym i Msza Święta ze szczególnym udziałem grupy Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, Szkaplerznej i Żywego Różańca. Po Mszy Świętej zmiana tajemnic Żywego Różańca. Ksiądz Paweł odwiedzi chorych.

7.Rozpoczynamy we wtorek miesiąc czerwiec i zapraszamy codziennie o godzinie 18.00 na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

8.Polecamy prasę katolicką: Niedziela, Gość Niedzielny, Miłujcie się i nasz parafialny miesięcznik Święty Jerzy.

9.Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego Błogosławieństwa i opieki Świętych Patronów.

10.Bóg zapłać za dobro i życzliwość i za każdą ofiarę złożoną na potrzeby kościoła i parafii. Niech Maryja prowadzi, Święci Aniołowie strzegą, ą Święty Jerzy opiekuje się i wyprasza u Boga łaski.

Ksiądz Kanonik Wacław Nowak
Proboszcz

Udostępnij: