OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA / 16.05.2021 A.D./

1.Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów dekretem z dnia 4 marca 2003r. pozwoliła, aby obchodzenie tej uroczystości w Polsce było przypisane do następującej po nim siódmej niedzieli Wielkanocnej.

2.Codziennie nabożeństwo majowe o godzinie 18.00.

3.We wtorek 101 rocznica urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II /18 maja 1920 roku/. Msze Święte o godzinie 7.00; 18.30.

4. W środę nabożeństwo majowe, modlitwa za wstawiennictwem Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszko, oddanie czci jego świętym relikwiom, Msza Święta wieczorna i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5.W czwartek modlitwa za kapłanów, zakonnice i zakonników i o nowe powołania do służby w Kościele. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00.

6.W piątek Koronka i Msza Święta o Bożym Miłosierdziu w godzinę śmierci Jezusa o 15.00.

7.W sobotę wspomnienie św. Rity najskuteczniejszej świętej w sprawach beznadziejnych na wieczorną Eucharystię zapraszamy z różą do poświęcenia, będziemy wzywać także wstawiennictwa Świętego Jana Pawła II.

8.Biały Tydzień dla dzieci, które przyjęły Jezusa po raz pierwszy do swojego serca od poniedziałku do piątku. Zakończenie Białego Tygodnia dla wszystkich dzieci pierwszokomunijnych w niedzielę 23 maja o godzinie 14.00. Rocznica Pierwszej Komunii 23 maja o godzinie 10.30.

9 Rozpoczęliśmy Nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego w najbliższą niedzielę.

10.Jubilatom i Solenizantom życzymy łaski Bożej i opieki Matki Najświętszej. Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii i kościoła. Bóg zapłać za dobro i wspólną modlitwę.

Ksiądz Kanonik Wacław Nowak
Proboszcz

Udostępnij: