OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ /28.03.2021 A.D.

1. Dzisiaj na wszystkich Mszach Świętych czytana jest Męka Pana Jezusa i poświęcane są palmy na pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy.

2.Rozpoczynamy Wielki Tydzień, ostatnie dni z życia Jezusa przed męką, śmiercią ·i zmartwychwstaniem. Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielką Środę.

3.Triduum Paschalne to trzy ostatni dni Wielkiego Tygodnia, to zwieńczenie okresu Wielkiego Postu. W tym roku obchodzone prawie bez udziału wiernych, to bardzo smutne, ale taka rzeczywistość i inaczej być nie może.

4.Wielki Czwartek – dzień ustanowienie Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz.18.30. Wyśpiewamy z całego serca hymn „Chwała na wysokości Bogu” przy biciu wszystkich dzwonów w kościele i gry organów. Po czym ucichną organy i dzwony do Wigilii Paschalnej. W czasie adoracji konfesjonał nocny i możliwość spowiedzi od godziny 21: 00 – 23: 00.

5.Wielki Piątek – dzień śmierci Jezusa. Adoracja w kaplicy adoracji. Liturgia Męki Pana Jezusa o godzinie 18:30.Rozpoczniemy w ciszy, kapłan będzie leżał krzyżem przed ołtarzem, a po czym odbędzie się Liturgia Słowa i czytana będzie Męka Pana Jezusa według św. Jana, następnie odsłonimy uroczyście krzyż i nastąpi adoracja, a po niej Komunia Święta. Po Komunii przeniesienie Jezusa do Grobu Bożego. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Jest to równocześnie dzień rozpoczęcia Nowenny do Miłosierdzia Bożego.

6.Wielka Sobota – adoracja przy Grobie Jezusa od godziny 7:00. Uroczystość Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godzinie 22: 00 (poświęcenie paschału . Poświęcenia pokarmów, o pełnych godzinach od 9.00 do 15.00 włącznie.

7.W Niedzielę Wielkanocną Msze Święte o godzinie: 8.00, 9:15, 10:30, 12:00,14:00, 18:30.

8.W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte jak w każdą niedzielę. Po Mszach Świętych możemy złożyć do puszek ofiary na KUL i Wydział Teologiczny w Szczecinie.

9.Solenizantom i jubilatom składamy z serca płynące życzenia i Bożego Błogosławieństwa. Bóg zapłać za obecność, modlitwę i ofiary.

Ksiądz Kanonik Wacław Nowak

Proboszcz

Udostępnij: