Modlitwa do św. Jerzego

Boże, Ty dałeś św. Jerzemu moc do naśladowania naszego Zbawiciela w Jego męce, wysławiamy Twoją potęgę i pokornie Cię prosimy, abyś za wstawiennictwem św. Męczennika wspierał nas słabych ludzi w każdej walce ze złem.

Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Nabożeństwa

Niedziele i święta: 8.00, 9.15, 10.30, 12.00, 14.00, 18.30

Dni powszednie: 7.00, 15.00 (w piątki), 18.30

Codziennie o 18.00 wspólnotowy różaniec

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17 NIEDZIELA ZWYKŁA (30.07. AD 2017)

29
lipca
2017
 1. Serdecznie witamy i pozdrawiamy gości odpoczywających w naszym mieście i na terenie naszej parafii. Życzymy miłego pobytu i dobrej gościny.
 2. Przypominamy wyjeżdżającym na wakacje i urlopy o niedzielnej Mszy Świętej i o chrześcijańskim spędzaniu wolnego czasu.
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu: 31.07. (poniedziałek) - Świętego Ignacego z Loyoli, kapłana; 01.08. (wtorek) - Św. Alfonsa Marię Liguoriego bp i dK; 04.08. (piątek) - Św. Jana Marię Vianneya, kapłana.
 4. Pierwszego sierpnia 73 rocznica Powstania Warszawskiego, zapraszamy na modlitwę w intencji Bohaterów Powstania.
 5. Pierwszy wtorek miesiąca Msza Święta o godzinie 18.30 za zmarłych polecanych w wypominkach, kartki na stoliku z prasą katolicką.
 6. Rozpoczynamy miesiąc trzeźwości Narodu, miesiąc wielkich rocznic ważnych dla Narodu i Kościoła.
 7. Środa, Msza Święta w intencjach podziękowań i próśb w Nowennie do Matko Bożej Nieustającej Pomocy.
 8. Pierwszy czwartek miesiąca modlitwa za powołanych i o powołania. Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu do godziny Apelu Jasnogórskiego.
 9. Pierwszy piątek miesiąca, rano Ksiądz Proboszcz odwiedzi chorych z Komunią Świętą. W Godzinie Miłosierdzia o 15.00 Koronka i Msza Święta w intencji i intencjach uczestników. Msza Święta ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 18.30 i nabożeństwo pierwszo piątkowe.
 10. Pierwsza sobota miesiąca, rano Ksiądz Maciej odwiedzi chorych z posługą kapłańską. Od godziny 7.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do Mszy Świętej. Różaniec o godzinie 18.00 i Msza Święta z udziałem wspólnot: Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, Szkaplerznej, Żywego Różańca. Zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 11. Sakrament Pokuty, spowiedź św. codziennie o godzinie 18.00 do Mszy Świętej. W niedziele i święta w czasie Eucharystii. Przypominamy o pielgrzymce 20-23 września, karty zgłoszenia uczestnictwa na stoliku z prasą.
 12. Najbliższa niedziela, to Święto Przemienienia Pańskiego. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie naszego parafialnego miesięcznika Święty Jerzy, który jest dostępny za dobrowolną ofiarę na stoliku przy drzwiach kościoła.
 13. Solenizantom i Jubilatom życzymy Bożego Błogosławieństwa. Za obecność i modlitwę dziękujemy.
 14. Za ofiary i wszelką pomoc mówimy Bóg zapłać!

Ksiądz Kanonik Wacław Nowak

Proboszcz