Modlitwa do św. Jerzego

Boże, Ty dałeś św. Jerzemu moc do naśladowania naszego Zbawiciela w Jego męce, wysławiamy Twoją potęgę i pokornie Cię prosimy, abyś za wstawiennictwem św. Męczennika wspierał nas słabych ludzi w każdej walce ze złem.

Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Nabożeństwa

Niedziele i święta: 8.00, 9.15, 10.30, 12.00, 14.00, 18.30

Dni powszednie: 7.00, 15.00 (w piątki), 18.30

Codziennie o 18.00 wspólnotowy różaniec

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16 NIEDZIELA ZWYKŁA (23.07. AD 2017)

22
lipca
2017
 1. Serdecznie witamy w naszej parafii wszystkich gości naszych parafian, życzymy miłego i udanego pobytu w Goleniowie.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: 24.07.(poniedziałek) - Świętej Kingi, dz.; 25.07. (wtorek) - Świętych: Jakuba Apostoła i Krzysztofa Patrona kierowców i podróżujących; 26.07. (środa) - Świętych Joachima i Anny rodziców NMP; 29.07. (sobota) - Świętej Marty; 30.07. (niedziela) - Świętego Bogdana Leopolda Mandicza, patrona Księdza Kanonik Bogdana Schmidta.
 3. Zapraszamy na Mszę Świętą imieninową w sobotę o godzinie 18.30.
 4. Codziennie zapraszamy na różaniec wspólnotowy o godzinie 18.00 w intencji parafii.
 5. Poniedziałek, comiesięczna Msza Święta za wstawiennictwem Świętego Jerzego z ucałowaniem Cudownej Ikony z Syrii.
 6. Wtorek, Świętego Krzysztofa, po Mszy Świętej wieczornej poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców.
 7. Środa, o godzinie 18.30 Msza Święte w intencji podziękowań i próśb w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 8. Czwartek, comiesięczna modlitwa za wstawiennictwem Błogosławionego Abpa Jerzego Matulewicza z ucałowaniem jego relikwii, po Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona Apelem Jasnogórskim.
 9. Piątek, w Godzinie Miłosierdzia od 15.00 do 16.00 – Koronka i Msza Święta.
 10. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową w dniach 20 -23 września do Paradyża, Rokitna, Gniezna, Lichenia i Częstochowy. Formularz zgłoszeniowy na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 11. W miesiącu lipcu wyruszy z terenu naszej Archidiecezji XXXIII Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Grupy promieniste wyjdą z Pustkowa, Świnoujścia, Kamienia Pomorskiego, Wolina, Polic. Uroczysta inauguracja pielgrzymki 29 lipca w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na osiedlu Słonecznym Mszą Świętą o godzinie 7.00 Jednocześnie informujemy, że istnieje możliwość dołączenia na pielgrzymi szlak w dowolnie wybranym czasie. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w pieszym pielgrzymowaniu.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie naszego miesięcznika Święty Jerzy. Prasa i książki religijne są na stoliku przy drzwiach głównych kościoła.
 13. Solenizantom i Jubilatom życzymy Bożego Błogosławieństwa.
 14. Za obecność i modlitwę dziękujemy. Za ofiary i wszelką pomoc i życzliwość mówimy Bóg zapłać.

Ksiądz Kanonik Wacław Nowak

Proboszcz