Modlitwa do św. Jerzego

Boże, Ty dałeś św. Jerzemu moc do naśladowania naszego Zbawiciela w Jego męce, wysławiamy Twoją potęgę i pokornie Cię prosimy, abyś za wstawiennictwem św. Męczennika wspierał nas słabych ludzi w każdej walce ze złem.

Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Nabożeństwa

Niedziele i święta: 8.00, 9.15, 10.30, 12.00, 14.00, 18.30

Dni powszednie: 7.00, 15.00 (w piątki), 18.30

Codziennie o 18.00 wspólnotowy różaniec

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA (28.05. AD 2017)

27
maja
2017
 1. Wtorek, rocznica poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej w Szczecinie.
 2. Środa, Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny, święto.
 3. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec i zapraszamy codziennie o godzinie 18.00 na nabożeństwa czerwcowe.
 4. Pierwszy Czwartek miesiąca, Msza Święta o godzinie 18.30 ze szczególną modlitwą o nowe powołania i za powołanych, ministrantów i ich rodzin, po Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00, zakończona Apelem Jasnogórskim.
 5. Pierwszy Piątek miesiąca, rano Ksiądz Proboszcz odwiedzi chorych z Komunią w domach, w Godzinie Miłosierdzia od 15.00 do 16.00 – Koronka i Msza Święta, po Mszy Świętej wyjazd na parafialną pielgrzymkę do Fatimy, Msza Święta o godzinie 18.30 ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa z Aktem Oddania.
 6. Pierwsza Sobota miesiąca, po Mszy Świętej o godzinie 7.00 całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, rano Ksiądz Maciej odwiedzi chorych z Komunią św., od godziny 18.00 różaniec, nabożeństwo wynagradzające połączone z nabożeństwem czerwcowym i Msza Święta ze szczególnym udziałem grupy Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i Szkaplerznej. Po Mszy Świętej zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 7. W Krępsku w sobotę o 12.00 konsekracja kościoła. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 8. W niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i 23 rocznica święceń kapłańskich Księdza Piotra.
 9. W przyszłą niedzielę 4 czerwca, w całej Polsce obchodzimy X dzień wdzięczności Bogu za wiarę. Dzień w którym nasze myśli i modlitwy kierujemy ku świątyni Opatrzności w Warszawie. Przed kościołem ofiarą do puszek pomagamy w budowie tej świątyni wdzięczności narodu.
 10. Polecamy prasę katolicką: Niedziela, Gość Niedzielny, Któż jak Bóg, Miłujcie się, Droga i nasz parafialny miesięcznik Święty Jerzy.
 11. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego Błogosławieństwa i opieki Świętych Patronów. Bóg zapłać za dobro i życzliwość i za każdą ofiarę złożoną na potrzeby kościoła i parafii. Niech Maryja prowadzi, Święci Aniołowie strzegą, ą Święty Jerzy opiekuje się i wyprasza u Boga łaski.

Ksiądz Kanonik Wacław Nowak

Proboszcz